Ξεκίνησαν προπονήσεις το απόγευμα της Τρίτης οι νεαροί ποδοσφαιριστές που θα στελεχώσουν τα τμήματα Κ-8,Κ-9 και Κ-10 της Ακαδημίας του Ολυμπιακού.
Ξεκίνησαν το απόγευμα της Τρίτης στο Προπονητικό Κέντρο του Ρέντη οι προπονήσεις των μικρότερων τμημάτων (Κ8-Κ9-Κ10) της Ακαδημίας του Ολυμπιακού.
Οι μικροί ποδοσφαιριστές αφού πήραν τα νέα τους ρούχα Adidas άλλαξαν και ξεκίνησαν την προπόνηση υπό την επίβλεψη και του Τεχνικού Διευθυντή της Ακαδημίας Θόδωρα Ελευθεριάδη ο οποίος πρώτα τους καλωσόρισε.
Ο Ολυμπιακός δίνει μεγάλη έμφαση σ’ αυτές τις ηλικίες και επιλέγει τους καλύτερους ποδοσφαιριστές, είτε μετά από την διαδικασία των δοκιμαστικών, είτε μέσα από τις Σχολές του Δικτύου.