Κ20: ΒΕΡΟΙΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ 4-0

«Ξεμπούκωσε» η Βέροια και έριξε τεσσάρα στην Κέρκυρα – Διαμαρτύρονται έντονα οι Φαίακες, για τη διαιτησία του Ημαθιώτη διαιτητή

Ευρεία νίκη πανηγύρισαν οι Νέοι Κ20 της Βέροιας, καθώς επικράτησαν με 4-0 των αντίστοιχων της Κέρκυρας, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο Παλατιτσίων, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Η ομάδα της Ημαθίας κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 9’ με τέρμα του Δόρη, με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η «Βασίλισσα του Βορρά» σημείωσε άλλα τρία γκολ. Στο 62′ ο Καραγιάννης εκανε το 2-0, στο 74′ ο Βασσάρας το 3-0 και στο 87’ ο Καραγιάννης διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Η Κέρκυρα είχε δοκάρι στο 80′ με τον Τερπεκλή και διαμαρτύρεται έντονα για τη διαιτησία του παιχνιδιού, μιας και σύμφωνα με τους Φαίακες δεν υποδείχθηκαν δύο πέναλτι σε ανατροπές των Τζατζανά και Βλάχου στο 20′ και 70′ αντίστοιχα, ενώ υποστηρίζουν πως στο δεύτερο γκολ της Βέροιας είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ πάνω στον Τσιριγώτη ο οποίος και έγινε και αναγκαστική αλλαγή μετά την επίτευξη του τέρματος αυτού (2-0).

ΒΕΡΟΙΑ (Γιάννης Καψαλιάρης): Μπλατσιώτης, Πατσιαβούρας, Ευθυμιάδης (55′ Νίκας), Κουμπαρόπουλος, Τσουλχάι, Πέλκας, Δόρης, Νύκταρης (70′ Βασσάρας), Καραγιάννης, Τσιότρας, Ιακωβίδης (72′ Αερατζής).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Βασαρμίδης, Βλάχος, Τζατζανάς, Ματζοβίλα, Κυζιρίδης, Βασιλάκης, Τσιριγώτης, Τζάνης, Ζαΐμι, Γεωργόπουλος, Μίσκου, ενώ μπήκαν και οι Γραμμένος, Τερπεκλής, Μήτρου.