Κ20: ΛΑΡΙΣΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 1-2

«Καθάρισε» τη νίκη, ο Δημήτρης Νταλακούρας – Συνεχίζει νικηφόρα και έκανε το 4 στα 4 ο Παναιτωλικός – Αντέδρασε στο β’ ημίχρονο η Λάρισα, μείωσε, είχε δοκάρι, αλλά δεν μπόρεσε την ισοπαλία

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η ομάδα Νέων Κ20 του Παναιτωλικού, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της αντίστοιχης της Λάρισας, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι στο γήπεδο Γοννων, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Καλύτερος ο Παναιτωλικός στο πρώτο μέρος, προηγήθηκε στο 31’ με σουτ του Νταλακούρα. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου (43’) οι Αγρινιώτες κέρδισαν πέναλτι με τον Νταλακούρα να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, κάνοντας το 0-2 για την ομάδα του, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 63′ με τον Καραλούλη, ο οποίος έκανε το 1-2. Στο 88’ η Λάρισα έχασε μοναδική ευκαιρία να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά η κεφαλιά του Γεωργακόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι του Σταματόπουλου.

ΛΑΡΙΣΑ (Μίλτος Ζιάκας): Παϊτέρης, Καλούσης (65′ Κουσιάς), Καρατάσιος, Καλφούτζος, Αναγνώστης, Μασούρας, Κυρίτσης Θ. (77′ Κυρίτσης Γ.), Ευμορφίδης, Νούσιος (54′ Γεωργακόπουλος), Χατζής, Καραλούλης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Σταματόπουλος, Μπελεβώνης (85’ Αλομπισάντ), Χριστογιάννης, Μαλής, Μανωλάκης, Παναγιωτίδης, Νταλακούρας, Καββαδίας (83’ Κοτοφώλης), Γεωργούσης, Τσιγγάρας (89’ Μαντζάνας), Γκασούκας.