Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΒΟΛΟΣ 4-0 [VIDEO]

Εντυπωσιακή επιστροφή ο Αστέρας Τρίπολης – Τεσσάρα στο Βόλο

Με εμφατική νίκη επέσρτεψε στις αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε με 4-0 της αντίστοιχης ομάδας του Βόλου, στο παιχνίδι που έγινε  στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι παίκτες του Αστέρα σκόραραν από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο 26′ άνοιξε το σκορ ο Μιχόπουλος και στο 31′ ο Κωστέας διπλασίασε τα τέρματα του Αστέρα Τρίπολης, με το 2-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ανανιάδης σημείωσε στο 51′ το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Ζουγλής με εκπληκτική ατομική προσπάθεια.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Σγουρής, Γουσέτης, Χριστόπουλος (55′ Παπαδόπουλος), Κ. Θεοδωρίδης (70′ Λάσκαρης), Ντάικο, Γεωργακόπουλος (65′ Τσιράκης), Ζουγλής, Ανανιάδης (55′ Προύντζος), Κωστέας, Μιχόπουλος (65′ Ρουμπιές), Αντωνάκης.

ΒΟΛΟΣ: Αναμένεται