Κ19: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3-2

Ανατροπή δύο φορές ο Παναθηναϊκός – Με 10 παίκτες από το 7’ ο Ατρόμητος – Δύο ασιστ και ένα γκολ ο Καρβούνης – Δύο γκολ ο Τζαβίδας – Ανδριόπουλος και Ανθουλάκης οι σκόρερ του Ατρόμητου

Στην επανεκκίνηση του πρωταθλήματος μετά από 7 μήνες, η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού επικράτησε με 3-2 της αντίστοιχης του Ατρομήτου, στο παιχνίδι που έγινε στο «Γ. Καλαφάτης», για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 3′ με τον Ανδριόπουλο, αλλά στο 7ο λεπτό ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι και αποβολή του Γεωργόπουλου. Δύο λεπτά αργότερα το πέναλτι αξιοποίησε ο Καρβούνης.

Με τον ίδιο τρόπο, με πέναλτι, πήρε εκ νέου το προβάδισμα ο Ατρόμητος στο 15′ χάρη σε εύστοχη εκτέλεση του Ανθουλάκη ο οποίος έκανε το 1-2.

Οι Πράσινοι ισοφάρισαν στο 26′ και πέτυχαν το τελικό 3-2 στο 34′, χάρη σε δύο γκολ του Τζαβίδα έπειτα από ισάριθμες ασίστ του Καρβούνη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης, Ρόμπι, Σιδεράς, Κωστόπουλος, Κριπαράκος, Πορφυρόπουλος, Τζαβίδας, Καρβούνης, Μπιλάλ. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παυλάκης, Φρόκου, Τόρρα, Καλοσκάμης, Βόσσος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σάλτας, Γεωργόπουλος, Πομώνης, Ανδριόπουλος, Σταματούλας, Γούλας, Τσακίρης, Καραμάνης, Δαλαμήτρας, Ανθουλάκης, Μπουρνέλης