Κ19: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΦΗ 0-1

Διπλό στην Τρίπολη ο ΟΦΗ, με πέναλτι

Τη νίκη με σκορ 1-0 πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ απέναντι στην αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο βοηθητικό γήπεδο της ΠΑΕ Αστέρας, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 24ο λεπτό, με τον Νοικοκυράκη να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι.

Στο 32’ οι ποδοσφαιριστές του Μανώλη Πατεμτζή, έφτασαν πολύ κοντά στο 2-0 με τον Νοικοκυράκη να βγαίνει τετ α τετ με τον Σγουρή, ο οποίος απέκρουσε. Στο 92’ ο Σκέντζος με κεφαλιά εντός περιοχής, έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, έπειτα από σέντρα του Χνάρη.

Από την άλλη οι παίκτες του ΟΦΗ προσπάθησαν για την ισοφάριση, και στο 65′ το σουτ του Ζουγλή ήταν άστοχο, ενώ στο 77′ ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ μπλόκαρε το σουτ του Θεοδωρίδη, όπως έκανε και στα τελευταία λεπτά με το σουτ του Eboh και το ψαλιδάκι του Τζίμα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Σγουρής, Γουσέτης, Παπαδόπουλος, Γ. Θεοδωρίδης, Ντάικο, Προύντζος (61′ Ζουγλής), Μιχόπουλος, Ανανιάδης (73′ Eboh), Δ. Θεοδωρίδης, Τζίμας, Αντωνάκης (40′ Κωστέας)

ΟΦΗ: Μακατουνάκης, Σμπώκος, Γαιτάνης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Βασιλάκης (78’ Σημαιάκης), Λέλεκας, Σαβουϊδάκης, Νοικοκυράκης (65’ Σκέντζος), Μπέρκης, Μπέκου (84’ Γωνιωτάκης).