Ο Γιώργος Μανθάτης βρέθηκε στον Ολυμπιακό από 9 χρονών. Μεγάλωσε στην ομάδα του Πειραιά, έγινε ποδοσφαιριστής και έπειτα από 14 χρόνια αποτελεί παρελθόν για τον σύλλογο.
Ο νεαρός ποδοσφαιριστής δεν ήταν στα πλάνα του Πέδρο Μαρτίνς και έτσι οι “ερυθρόλευκοι” άφησαν ελεύθερο τον ποδοσφαιριστή που γαλουχήθηκε στον Ρέντη.
Οι δρόμοι του 23χρονου εξτρέμ με τον Ολυμπιακό χώρισαν με τον ποδοσφαιριστή να αναζητεί τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Ο ίδιος επέλεξε να πει το αντίο στον σύλλογο στον οποίο μεγάλωσε ποδοσφαιρικά. Με ένα συγκινητικό μήνυμα στα social media ο Μανθάτης αποχαιρέτισε τον Ολυμπιακό.
Αναλυτικά το μήνυμα του Γιώργου Μανθάτη στον Ολυμπιακό