Κ17: ΟΦΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2-6

Μισή ντουζίνα γκολ στον ΟΦΗ, ο Πανιώνιος – Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-5

Νικηφόρα πέρασε από την Κρήτη η ομάδα Κ17 του Πανιωνίου, καθώς επικράτησε με το εμφατικό 6-2 της αντίστοιχης ομάδας του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Ατσαλένιου, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Στο 5’ ο Jackson έκανε το 1-0 για τον Πανιώνιο, ενώ στο 15’ ο Γκιζινός διπλασίασε τα γκολ του Πανιωνίου και στο 27’ ο ίδιος παίκτης νίκησε εκ νέου τον Μιράσι για το 0-3.

Πετυχαίνοντας δυο γκολ, στο 29ο και στο 33ο λεπτό, ο Καλαμβόκης διαμόρφωσε το 0-5, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 47ο λεπτό ο Κώττης, στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της εστίας του ΟΦΗ, κάνοντας με αυτογκόλ το 0-6.

Στο 68’ ο Θεοδοσουλάκης «νίκησε» τον Στρατή, μειώνοντας σε 6-1 για τον ΟΦΗ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 6-2.

ΟΦΗ: Μιράσι, Αμανάκης, Σημαντηράκης (70’ Κλάδος), Κώττης, Βιτώρος, Χαλκιαδάκης (70’ Τζεβαμπινάς), Σωμαράκης (70’ Χότζα), Φαϊτάκης (55’ Ζαχαριουδάκης), Θεοδοσουλάκης, Αποστολάκης, Γεωργαλής (55’ Καρανδινός).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αναμένεται