Πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, η ΑΕΛ
Νικηφόρα πέρασε από την Αθήνα η ομάδα Κ19 της Λάρισας, καθώς επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Φυλής, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.
Η ΑΕΛ είχε την ατυχία να κάνει πολύ νωρίς δυο αναγκαστικές αλλαγές, καθώς στο 3′ τραυματίστηκε ο Σταμάτης και αντικαταστάθηκε από τον Κυριζάκη και στο 25′ τραυματίστηκε ο Τζέλα και στη θέση του μπήκε ο Δρόσος.
Παρόλα αυτά οι βυσσινί, κατάφεραν να επικρατήσουν σχετικά εύκολα του Απόλλωνα, πανηγυρίζοντας την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.
Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 21′ με σουτ του Μιλτιάδη έξω από την περιοχή, ενώ στο 33′ ο Απόλλωνας ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι παίκτες της Λάρισας προηγήθηκαν στο 70′ με γκολ του Δάκτυλα, μετά από ασίστ του Κορτσάρι.
Στο 79′ πάλι ο Δάκτυλας ήταν αυτός που μετά από ωραία ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αναμένεται
ΑΕΛ: Σουλούκος, Κορτσάρι, Αγγελούλης, Τερζής (46’ Παπακωνσταντίνου), Τσατσελάρι (65’ Κερίμ), Μεσκούρη (65’ Αετόπουλος), Τζάλα (25’ λ.τ. Δρόσος) , Κουτσιανούλης, Δάκτυλας, Σταμάτης (3’ λ.τ. Κυριζάκης).