Κ17: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 4-0

Ξέσπασε στο τελευταίο 15άλεπτο ο Ολυμπιακός

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με το επιβλητικό 4-0 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ρούφ, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» επέστρεψαν με εμφατικό τρόπο στις νίκες μετά το άτυχο αποτέλεσμα με τον Ατρόμητο την προηγούμενη αωνιστική και με τρία γκολ στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα, έφτασαν σε μία εντυπωσιακή νίκη.

Οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό μετά από ασίστ του Σταυρόπουλου και τέρμα του Πάνου, με το 1-0 να είναι το σκορ της ανάπαυλας.

Στην επανάληψη το σκορ δεν άλλαζε μέχρι και 15 λεπτά πριν το τέλος του ματς, όπου η υπεροχή των Πειραιωτών καρποφόρησε!

Στο 75’ ο Κουτσογούλας «κλείδωσε» το τρίποντο εκμεταλλευόμενος την πάσα του Πάνου για να ακολουθήσουν δύο ακόμη τέρματα, από τον Χρήστου για το 3-0 στο 83′ (ασίστ Αρσενίδης) και από τον Αρσενίδη για το τελικό 4-0 στο 90′ (ασίστ Κουτσογούλας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης (78’ Φλώκος), Μόσχος, Γιαλεδάκης, Καλογερόπουλος, Χρήστου, Κουτσογούλας, Σταυρόπουλος (78’ Παπακανέλλος), Μοίρας (75’ Σταράκης), Πάνου (75’ Γεωργίου), Πετρόπουλος (64’ Αρσενίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αναμένεται