Κ17: ΟΦΗ – ΑΕΚ 2-2

Δύο φορές προηγήθηκε η ΑΕΚ – Δύο φορές, ισοφάρισε ο ΟΦΗ, στο τέλος των δύο ημιχρόνων

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 του ΟΦΗ και της ΑΕΚ, που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο στο Ηράκλειο, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Η ΑΕΚ ήταν αυτή που προηγήθηκε δύο φορές, αλλά ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές στο τέλος των δύο ημιχρόνων.

Οι παίκτες της Ενωσης άνοιξαν το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Κυρσανίδη, ενώ στο 45′ ο ΟΦΗ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Σαλούστρο, έπειτα από ασίστ του Χατζηπαράσχου.

Στο 74′ ο Κυρσανίδης νίκησε τον Θαλασσινό, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην ΑΕΚ.

Στο 90′ ο Καραστέργιου με αυτογκόλ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χαλκιαδάκη, διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΟΦΗ: Θαλασσινός, Αμανάκης, Σαντοριναίος (45′ Γεωργαλής), Κώττης, Σαλούστρος (45’Χότζα), Αποστολάκης, Κλάδος (55′ Χαλκιαδάκης), Ζαχαριουδάκης (75′ Μάρα), Σωμαράκης, Χατζηπαρασχος (45′ Φαϊτάκης), Σημαντηράκης.

ΑΕΚ: Μαρίνης, Τρέμμας (Κοντάκης) Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης (Τσίρης) Γιαματζίδης, Πιτιλάκος, Κυρσανίδης (Λαντίκας) Παπαθανασίου (Δεληγιαννίδης) Κοντός (Φωτόπουλος).