O Πανθρακικός ανακοίνωσε την απόκτηση του 20χρονου τερματοφύλακα Νέστορα Γκέκα, ο οποίος αναδείχθηκε από την ακαδημία του Παναθηναϊκού όπου έγινε επαγγελματίας το Μάρτιο του 2014.
Την περσινή σεζόν ο 95άρης ταλαντούχος πορτιέρο, αγωνίστηκε στην ομάδα του Φωστήρα, καταγράφοντας συνολικά 18 συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Football League και άλλες 4 στο Κύπελλο Ελλάδας.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Πανθρακικός:
Η ΠΑΕ Πανθρακικός ανακοινώνει την απόκτηση του τερματοφύλακα Νέστορα Γκέκα.
Ο νέος ποδοσφαιριστής της ομάδας μας γεννήθηκε στις 7 Μαρτίου του 1995 και ξεκίνησε την καριέρα του από τα τμήματα υποδομής του Παναθηναϊκού, όπου υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο το Μάρτιο του 2014. Την αγωνιστική περίοδο 2014-2015 αγωνίστηκε στην ομάδα του Φωστήρα, καταγράφοντας συνολικά 18 συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Football League και άλλες 4 στο Κύπελλο Ελλάδας.
Ο20χρονος γκολκίπερ θα φοράει τη φανέλα με το νούμερο 71 στην πλάτη.
Καλωσορίζουμε το Νέστορα στην οικογένεια του Πανθρακικού μας.