ΠΑΙΔΕΣ ’98 : ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-2 (VIDEO – PHOTOS)

Μεγάλο παιχνίδι έγινε σήμερα στο γήπεδο της Νέας Ερυθραίας, σε φυσικό χλοοτάπητα, μεταξύ της ομάδας παίδων του Πανερυθραϊκού και της αντίστοιχης του Ολυμπιακού στα πλαίσια του AFC – Θουκυδίδειο 2011-2012 για τον Β’ όμιλο της Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ (Super Cup) των Παίδων.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα καλό και συναρπαστικό, με τους παίκτες των δύο ομάδων να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό για να κατακτήσουν τη νίκη.

Οι Πειραιώτες μπήκαν δυνατά στο ματς, πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφεραν στα πρώτα λεπτά να σκοράρουν με τον Ποπιέλα, μετά από μια οργανωμένη προσπάθεια. Όμως η ομάδα της Ερυθραίας αντέδρασε άμεσα και κατάφερε με δημιουργικό παιχνίδι να ισορροπήσει το ματς και να ισοφαρίσει σε 1-1 με πέναλτι που κέρδισε ο Γιαννόπουλος Δ. και εκτέλεσε εύστοχα ο Αναγνώστου. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός κατάφερε κάποιες πολύ καλές ενέργειες, όμως ο τερματοφύλακας του Πανερυθραϊκού έπιανε τα «άπιαστα»…  Η μαχητική Ερυθραία, συν το χρόνο, κατάφερε και οργάνωσε επιθετικές ενέργειες και σε μια από αυτές ο Γιαννόπουλος Δ. τρύπωσε στην περιοχή του Χανιώτη, πλάσαρε τον πορτιέρο του Ολυμπιακού και έγραψε το 2-1. Οι ερυθρόλευκοι μετά την εις βάρος τους τροπή του σκορ προσπάθησαν να επιτεθούν για να φύγουν τουλάχιστον με το βαθμό της ισοπαλίας, πράγμα που κατάφεραν λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με τον Κηπουρό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας της Ερυθραίας και περνώντας δύο παίκτες έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα γράφοντας το τελικό 2-2.

Μετά τη λήξη του αγώνα ο προπονητής της ομάδας Κ14 του Ολυμπιακού κ. Νίκος Τοπολιάτης μας παραχώρησε ενδιαφέρουσα συνέντευξη την οποία μπορείτε να δείτε κάνοντας κλικ εδώ.

Η ομάδα Παίδων του ΠανερυθραϊκούΗ ομάδα Κ14 του Ολυμπιακού

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ: Γιαννόπουλος Γ. (Τ), Ρεγκούκος, Κατσάρας, Ανδριανόπουλος, Αναγνώστης, Τσατσαράγκος, Καράτσαλος, Κονόμης, Λάππας, Γιαννόπουλος Δ., Μαραθωνίτης. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Τσούτσιας (Τ), Αλετράς, Μπαράκος, Ακριτίδης, Κουρέντας, Τάτσης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Χανιώτης (Τ), Γιαννούτσος, Νικολάου, Ρέτζος, Κορνέζος, Κηπουρός, Παυλής, Ποπιέλα, Σπυριδάκης, Κυρτζιαλίδης, Αγγελόπουλος. Αγωνίστηκαν ακόμη οι Αγγελόπουλος (Τ), Ξίγκις, Αμπάρας Καπετζής, Τσιντώνης.

Οι φάσεις και τα γκολ του αγώνα θα ανέβουν σε βίντεο τις επόμενες ώρες…

Φωτορεπορτάζ

Δείτε παρακάτω στιγμές του αγώνα που αποθανάτισε ο φωτογραφικός φακός του football-academies.gr (Για να κατεβάσετε τις φωτογραφίες μέσω του picasa και να τις εκτυπώσετε κάντε κλικ εδώ)