Σε εξέλιξη βρίσκονται οι εργασίες της 6ης Σχολής UEFA Pro στη Ρόδο, υπό την επίβλεψη του εκπαιδευτή-αξιολογητή της UEFA Ρουντ Ντέκτερ και του Διευθυντή Εκπαίδευσης της Ε.Π.Ο. Αριστοτέλη Μπατάκη.
Αξίζει να σημειωθεί ότι στην εν λόγω Σχολή συμμετέχει και η Κατερίνα Φαλίδα, (αριστερά στη φωτο), η πρώτη Ελληνίδα στην ιστορία του ποδοσφαίρου της χώρας μας, που παρακολουθεί μαθήματα της ανώτατης Σχολής Προπονητών.
Στο περιθώριο των μαθημάτων, ο κ. Μπατάκης προσέφερε, εκπροσωπώντας τον πρόεδρο και την Εκτελεστική Επιτροπή της Ε.Π.Ο. και σε συνεργασία με την τοπική Ένωση, δέκα μπάλες ποδοσφαίρου στον Δωδεκανησιακό σύλλογο γονέων και κηδεμόνων ατόμων με αναπηρίες.