Εθνική Παίδων U17: ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ 2-3

Σπουδαία νίκη, με σκορ 3-2 με ανατροπή, πανηγύρισε η Εθνική Παίδων U17, επί της αντίστοιχης της Γερμανίας, στον πρώτο της αγώνα, για το διεθνές τουρνουά «Croatia Cup 2016».

Η Εθνική μας, αν και στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο γκολ, αντέδρασε στην επανάληψη και με πολύ καλή εμφάνιση κατάφερε την ανατροπή, με τα τέρματα των Γκοτζαμανίδη (65’), Γκαργκατζαλίδη (71’) και Ζουμπουλίδη (73’).

Επόμενη αντίπαλος για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα είναι η Αγγλία, την οποία θα αντιμετωπίσει την Παρασκευή 30 Οκτωβρίου και ώρα 14:00.

ΕΛΛΑΔΑ: Νικοπολίδης, Βουτσάς, Τσαούσης, Αντζουλάς, Παπαδόπουλος Π., Μελιόπουλος (30΄ Λύρατζης), Σκεντεράι (41΄ Γκοτζαμανίδης), Γλέζος (41΄ Κατσούκης), Γαϊτανίδης (53΄ Μωραϊτάκης), Ζουμπουλίδης (80΄ Παπαδόπουλος Λ.), Βοϊλης (41΄ Γκαργκατζαλίδης)