Με το δεξί μπήκε η ομάδα Κ17 του Αστέρα Τρίπολης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ17 της Super League επικρατώντας εκτός έδρας της αντίστοιχης του Πανιώνιου με 2-1 στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Λαύρας Αργυρούπολης.
Μετά από ένα άκαρπο πρώτο μέρος, ο Αστέρας ανέβασε την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο παίρνωντας τον έλεγχο, με αποτέλεσμα να φτάσει σε δύο γρήγορα γκολ που του έδωσαν και το προβάδισμα της νίκης.
Στο 47′ ο Κωτσόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0 και στο 55′ ο Αντζουλάς πέτυχε το δεύτερο γκολ για τον Αστέρα.
Ο Πανιώνιος κατάφερε να μειώσει στο 76′, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ από αριστερά, ο Τσερεγκώφ πήδηξε ψηλότερα απ’ όλους στην περιοχή και με φαλτσαριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίκτυα του Τσιμόπουλου διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.
Στη συνέχεια ο κυανέρυθροι πίεσαν για την ισοφάριση, όμως οι Αρκάδες κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα και να πάρουν τους τρεις βαθμούς, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τζώρτζης, Ιωαννίδης, Καμπουρούδης, Μικο, Αντζέλι, Ζώτος, Γρίβας, Γρηγορόπουλος, Δαυίδης, Καλαμάρης, Κορακιανίτης. Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Τσερεγκώφ, Μαχαίρας, Καμαριάρης, Τζανετής, Σωτηρόπουλος.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιμόπουλος, Τσέκος, Φωτόπουλος, Αντζουλάς, Ζορμπάς, Ντίνε, Τερεζίου, Κανελλόπουλος, Κωτσόπουλος, Ρούνης, Βασιλικόπουλος. Αλλαγές: Μαρίνος, Μπλάτσος, Μαχαίρας, Πέτρου, Μπούσγας, Τζίμας, Αλημίσης