Κ17: ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ 1-0

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Λεβαδειακού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League, καθώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης ομάδας της ΑΕΚ, στο παιχνίδι που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο Βοιωτίας.

Οι Βοιωτοί κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 8ο λεπτό, με τον Ιωαννίδη, με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης και να τους δίνει τους τρεις πρώτους βαθμούς.

Η ομάδα του Μάρκου Δήμου στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα, δεν μπόρεσε να αντιδράσει παρά τις ευκαιρίες που έχασε.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Καρακίτσος, Μανέτας, Δράκος, Ματσώτας, Τσίπος, Αργυρίου, Δήμος, Βήχος, Ιωαννίδης, Παπαδόπουλος, Μπουρμπούλης. Αγωνίστηκαν και οι: Κουκουδήμας, Ταγκαλάκης, Παχούμης, Μεντής, Σόφης

ΑΕΚ: Τάφας, Βασιλόπουλος, Μαλισόβας, Μπογκντάνι, Κολιμάτσης, Τάμπας, Σαρδέλης, Μπότος, Νταούλιας, Καράμπελας, Μωραϊτάκης. Αγωνίστηκαν ακόμη και οι: Βλάχος, Χριστόπουλος, Σαχσανιδης, Σταμούλης, Φραγκίσκος.