Πήρε βαθμό στο Ρέντη, ο (προτελευταίος της βαθμολογίας) Πανιώνιος – To τέρμα του Τσερεγκώφ άγχωσε τους ερυθρόλευκους, που δεν μπορούσαν να βάλουν άλλο γκολ…
Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 του Ολυμπιακού και του Πανιώνιου, που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο Ρέντη, για τη 2η αγωνιστική του 3ου γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 1-0 στο 17′ με γκολ του Τσιριγώτη, μετά από ασίστ του Βοϊλη, ενώ ο Πανιώνιος ισοφάρισε στο 53’ με πλασέ του Τσερεγκώφ, τέρμα το οποίο άγχωσε τους ερυθρόλευκους.
Η ομάδα του Τάσου Θέου προσπάθησε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς να αντιδράσει, αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την αμυντική διάταξη του Πανιωνίου. Επιπλέον ο Τζώρτζης, ήταν σε μεγάλη μέρα λέγοντας όχι στο 80′ στους Τσερκώνη και Παπαδόπουλο με διπλή απόκρουση.
Στο 85′ ο Ολυμπιακός έχει δοκάρι μετά από κεφαλιά του Μπουλάρι ενώ στο 90′ ο ίδιος παίκτης πιάνει κεφαλιά μέσα στην περιοχή αλλά σε κενή εστία δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Έτσι ο προτελευταίος της βαθμολογίας Πανιώνιος πήρε την ισοπαλία στο Ρέντη, με τον Ολυμπιακό να… διατηρείται στην 3η θέση, τρείς βαθμούς πίσω από τον δεύτερο Παναθηναϊκό, αλλά με ένα αγώνα λιγότερο.
Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Τάσος Θέος σημείωσε μετά από τον αγώνα: “Στο ποδόσφαιρο το τελικό αποτέλεσμα μετράει. Δεν το συζητάμε, ήμασταν καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι, είχαμε την πλήρη πρωτοβουλία, δεν θυμάμαι κάποια φάση του αντιπάλου, να έχει μπει στην περιοχή μας. Δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες που ήταν πάρα πολλές, δεχτήκαμε, όμως, το γκολ, το οποίο ήταν εντελώς δικό μας λάθος, από αδράνεια εντελώς δική μας. Σίγουρα δεν μας άρεσε το αποτέλεσμα, η εικόνα ήταν καλή γιατί δεν είχαμε προβλήματα ιδιαίτερα, απλά είχαμε πρόβλημα στο να πετύχουμε περισσότερα γκολ και να τελειώσουμε το παιχνίδι. Εκεί πιστεύω κρίθηκε το ματς, ότι δεν αξιοποιήσουμε τις πολλές ευκαιρίες που δημιουργήσαμε”.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Ντουμάνης, Παπαγγελής (75′ Τσερκώνης), Παπαδόπουλος, Ράμα, Νεοφυτίδης, Τσιριγώτης (68′ Φέκκας), Φυτόπουλος (68′ Σταυρόπουλος), Βοΐλης, Κατσούκης, Οικονομίκος (57′ Μπουλάρι).
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Τζώρτζης, Γρηγορόπουλος, Μπρότσι, Καμπουρούδης,Ποντικάκος, Αντζέλι, Πάτσης (81′ Οικονόμου), Γρίβας (46′ Ζώτος), Νομικός (75′ Κορακιανίτης), Τσερεγκώφ (86′ Γιατζάι), Μαχαίρας (90′ Δαϋίδης).
Τα ως τώρα αποτελέσματα και η βαθμολογία
2η Αγωνιστική – 3ος Γύρος
ΑΓΩΝΑΣ | ΓΗΠΕΔΟ | ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ | SCORE |
---|---|---|---|
A.E.K.-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. | ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ | 28 Ιαν 10:00 | 0 – 1 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ | 28 Ιαν 12:30 | 1 – 1 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | .Γ.ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ | 28 Ιαν 14:00 | 4 – 0 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | Β.ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠ. | 29 Ιαν 13:15 | – |
Βαθμολογία Όμιλος A’ | |||
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | A.E.K. | 15 | 34 |
2 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | 15 | 29 |
3 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 14 | 26 |
4 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | 13 | 21 |
5 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ | 14 | 19 |
6 | ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 14 | 13 |
7 | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 15 | 12 |
8 | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 14 | 2 |