Κ20: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 3-1 [PHOTOS]

«Καθάρισε» και πάλι ο Αντωνακόπουλος – Πρωταγωνιστής με δύο γκολ, ο φορ του Πανιωνίου – Αξιοπρεπή εμφάνιση από τον Πλατανιά

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η ομάδα Νέων Κ20 του Πανιωνίου, καθώς επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης του Πλατανιά, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου, στο γήπεδο της Γλυφάδας, για την 28η Αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, στο ακατάλληλο για αγώνες γήπεδο στη Γλυφάδα, ο Πανιώνιος κατάφερε και υπέταξε τον αξιόμαχο Πλατανιά. Οι κυανέρυθροι μέσα σε έξι λεπτά στο πρώτο μέρος έκαναν το 2-0,  ο Πλατανιάς μείωσε σε 2-1 λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, αλλά οι Νεοσμυρνιώτες κλείδωσαν τη νίκη στα μισά του δευτέρου μέρους σημειώνοντας το τρίτο τους τέρμα.

Ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 33’ με σουτ του Αντωνακόπουλου και ο ίδιος παίκτης και πρώτος σκόρερ του Ιστορικού, στο 38’ έκανε το 2-0. Οι Χανιώτες λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου κατάφεραν και μείωσαν σε 2-1 με γκολ του Σινγκ, που έκανε το ντεμπούτο του με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Στην επανάληψη ο Πανιώνιος κλείδωσε τη νίκη στο 67’ με τον Βουκελάτο να γράφει το 3-1. Στη συνέχεια ο Πλατανιάς το πάλεψε και έψαξε το γκολ, δημιουργώντας αρκετές επιθετικές ενέργειες. Οι Κρητικοί έχασαν στο διάστημα αυτό αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο τέρμα, με σημαντικότερη την κεφάλια του Σπίντζου, την οποία έβγαλε ο Αστράς.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Βλάχος, Μπέτσας, Δαβρής, Σταυρόπουλος, Γκίνι, Βουκελάτος, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Γλυνός,. Έπαιξαν και οι Αποστόλου, Αρσενιδης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Λαμπίρης, Βασιλάκης (62′ Λέκα), Ουές, Λάμτσε (69′ Σπίντζος ), Φούφλια, Ζίκο, Παπανικολάου, Ρουσάκης, Καμπόσος, Σκουλουδάκης, Σινγκ (73′ Μοτσουλιάκ)