Κ20: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2

Τρίποντο στα Γιάννενα ο Ηρακλής, με δύο γκολ και καλή μπάλα στο δεύτερο ημίχρονο

Νικηφόρα πέρασε από τα Γιάννενα η ομάδα Νέων Κ20 του Ηρακλή, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης ομάδας του ΠΑΣ, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το απόγευμα, στο Π.Ε.Α.Κ.Ι. Ανατολής, για την 28η Αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Ο Ηρακλής ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Μετά από ένα «άσφαιρο» πρώτο ημίχρονο ο «Γηραιός» πέτυχε δύο γκολ στην επανάληψη και πήρε το τρίποντο, με τον ΠΑΣ να μειώνει το σκορ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Στο 55’ ο Δούμτσος με κεφαλιά έκανε το 0-1 και στο 70’ ο Βλαχόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που δόθηκε σε χέρι του Λαμπίρη, έγραψε το 0-2. Ο ΠΑΣ μείωσε στο 84’ με τέρμα που πέτυχε ο Σιχλιμοίρης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Λαμπίρης, Κιτσάκης, Ζήκος, Βλαχόπουλος, Μούτσιος, Παπαδόπουλος Ε. (46′ Αλεξίου), Ψαρράς Ν., Γκλεγκλές (46′ Ψαρράς Η.), Λιάσος (65′ Σιχλιμοίρης), Τάτσης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος Σ., Χατζηδίμπας, Ρότα, Ντραγάνης (46′ Δούμτσος), Μυλωνάς, Βλαχόπουλος, Δοξάκης (77′ Μπίλης), Ευθυμίου, Συμεωνίδης (70′ Cekaj), Αμαραντίδης, Ζιώγας.