Κ20: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3-1

Μπήκε αλλαγή και τα άλλαξε όλα ο Γιάννης Αποστόλου – Δύο ασίστ και ένα γκολ ο μέσος του Πανιωνίου – Δύο γκολ ο Σπύρος Γλυνός που «καθάρισε» το ματς κάνοντας την ανατροπή – Κατώτερος των προσδοκιών ο Ατρόμητος

Σπουδαία νίκη με ανατροπή, πανηγύρισαν οι Νέοι Κ20 του Πανιωνίου, καθώς επικράτησαν με 3-1 των αντίστοιχων του Ατρόμητου, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι, στο γήπεδο της Γλυφάδας, για την 26η αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Ότι είχε να επιδείξει αυτό το παιχνίδι ήταν στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα μετά την είσοδο του πρωταγωνιστή του, Γιάννη Αποστόλου στον αγώνα. Στο πρώτο μέρος δεν σημειώθηκε κάποιο τέρμα, ενώ στην επανάληψη μπήκαν τέσσερα, με το ματς στο διάστημα αυτό να γίνεται άκρως ενδιαφέρον και παραγωγικό.

Ο Ατρόμητος ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 63’ με 0-1 με αυτογκόλ του Δάβρη. Στο 75′ ο Αποστόλου έβγαλε την ασίστ στον Γλυνό, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 80’ η ίδια φάση επαναλήφθηκε με τον Αποστόλου να βγάζει πάλι την ασίστ και τον Γλυνό και αυτός να σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας έτσι το 2-1 και ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τον Πανιώνιο.

Στο 90+2 ο Αποστόλου χρίστηκε και σκόρερ, αφού εκμεταλλεύτηκε την έξυπνη πάσα του Αντωνακόπουλου και έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Σαμπατάκου, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Τσιώλης, Μπέτσας, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνης (64′ Αρσενίδης), Γλυνός (81′ Βλάχος), Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Μερκούρης (58′ Αποστόλου).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Σαμπατάκος, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Κρουσέλ, Στρούγγης, Παυλής, Ρόχα, Φαρία, Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Νταβιώτης. Επαιξαν και οι Ιμέρι, Δαλκαφούκης, Κοτσίκος.