Κ20: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 6-3

Εξάρα ο Παναιτωλικός στον Αστέρα – Από δύο γκολ οι Καββαδίας και Γκασούκας και από ένα οι Παναγιωτίδης και Νταλακούρας – Μείωσε ο Μακροστέργιος και στο… τέλος πήραν «μπρος» οι Αρκάδες με δυο γκολ του Δουβίκα, που μπήκε αλλαγή

Με το εντυπωσιακό 6-3 επικράτησαν οι Νέοι Κ20 του Παναιτωλικού, επί των αντίστοιχων του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο  Emileon, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Ο Παναιτωλικός ήταν ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και επικράτησε εύκολα του Αστέρα. Άργησαν να πάρουν “μπρος” οι Αρκάδες, που προσπάθησαν για κάτι καλύτερο στο τέλος, αλλά το ματς είχε κριθεί.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν τέσσερα τέρματα, με τους “κιτρινομπλέ” να πετυχαίνουν ένα και  το πρώτο 45λεπτο να λήγει 4-1. Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός έκανε το 6-1 και ο Αστέρας μείωσε σε 6-3.

Οι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6′ με κεφαλιά του Γκασούκα και στο 9′ ο Παναγιωτίδης έκανε το 2-0! Στο 19′ ο Καββαδίας σημείωσε το 3-0 και στο 36′ ο Γκασούκας το 4-0, για να μειώσει στο 44′ ο Αστέρας σε 4-1  με τον Μακροστέργιο.

Στο 50’ ο Παναιτωλικός έκανε με τον Καββαδία το 5-1 και στο 59′ το 6-1 με τον Νταλακούρα. Ο Αστέρας στη συνέχεια μείωσε στο 70′ σε 6-2, με τον Δουβίκα, ο οποίος είχε εισέλθει ως αλλαγή και στο 81′ και πάλι ο Δουβίκας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 6-3.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Θεοδωρόπουλος, Πριόνας, Παρράς, Μαλής, Μιχαι, Παναγιωτίδης, Τσιγγάρας, Καββαδίας (80′ Χριστογιάννης), Γεωργούσης (75′ Μανωλάκης), Νταλακούρας, Γκασούκας (75′ Βακράκος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πέτρου, Τσέκος, Ζήσης Γ., Ζήσης Α., Ευαγγέλου, Μακροστέργιος, Νάτσης, Ασσέν, Τσιώλης, Συρεγγέλας, Μπαστιάνος. Έπαιξαν και οι: Δουβίκας, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος.