Κ20: ΛΑΡΙΣΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-1 [PHOTOS]

Τραίνο ο Ατρόμητος με Σεροπιάν – Εκανε το 4Χ4 και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας – Δεν έχει αποκτήσει ομοιογένεια η Λάρισα

Κάνοντας την 4η σερί νίκη σε ισάριθμους αγώνες η ομάδα Νέων Κ20 του Ατρόμητου πέρασε “τραίνο” και από τη Λάρισα, καθώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης ομάδας της ΑΕΛ, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Αλκαζάρ, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Ένα παιχνίδι που διεξήχθη κάτω από υψηλή θερμοκρασία αναγκάζοντας το διαιτητή να διακόψει το παιχνίδι τόσο στο πρώτο ημίχρονο όσο και στο δεύτερο προκειμένου να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων.

Ο Ατρόμητος ήταν καταιγιστικός καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς, ενώ η Λάρισα έδειξε ότι δεν έχει αποκτήσει ομοιογένεια ακόμη, κάτι που ίσως οφείλεται στις πολλές αλλαγές που έγιναν, με τις προσθήκες και τις αποχωρήσεις παικτών.

Η πρώτη καλή φάση ήταν μόλις στο 4′ με το απευθείας φάουλ του Παυλή να περνά άουτ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε σουτ, ο Σουλούκος απέκρουσε την μπάλα, ο Τριμμάτης πήρε το ριμπάουντ έκανε σουτ με τον Αναγνώστη να απομακρύνει. Ο Ατρόμητος συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και στο 27′ ο Τριμμάτης παραλίγο να ανοίξει το σκορ για τους Περιστεριώτες, όμως στο σουτ που επιχείρησε, ο Σουλούκος έδιωξε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

Τελικά δυο λεπτά αργότερα ο Νταβιώτης με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Η ΑΕΛ έχει να θυμάται μόνο τη φάση με το σουτ του Γαλεάδη στο 34′ από τα δεξιά που κατέληξε άουτ με το 0-1 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η είσοδος των Καραλή και Μακρή ανέβασε την απόδοση των “βυσσινί” και στο 48′ απείλησε με το σουτ του Μακρή από τα δεξιά να μπλοκάρει ο Κίναλης, ενώ στο 76′ από την εκτέλεση φάουλ του Νούσιου ο πορτιέρο του Ατρόμητου έδιωξε με υπερένταση την μπάλα σε κόρνερ. Στο 81′ ο Γαλεάδης αστόχησε σε τετ-α-τετ με τον Ατρόμητο να απειλεί στην επανάληψη στο 88′ με το σουτ του Κότσικου από τα δεξιά με τη μπάλα να περνά λίγο άουτ.

Διαιτησία: Λεωνίδας (Σταφυλάς, Μπάλλας)

ΑΕΛ (Χαράλαμπος Παναγούλης): Σουλούκος, Πλατάνας (67′ Βαφειάδης), Αναγνώστης, Καλούσης, Καρατάσιος, Καραθάνος, Δερμιτζάκης (46′ Καραλής), Καλύβας, Νούσιος, Γαλεάδης, Μπέικος (46′ Μακρής).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Ταμπάς, Λαζανάς (51′ Μητσάκης), Λωλός, Βιταλιώτης, Ιμέρι, Νταβιώτης, Νάτσος, Τριμμάτης (73′ Κότσικος), Παυλής, Ρούνης (83′ Χιλάι).