Κ20: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 4-1

Επίδειξη ισχύος ο Ατρόμητος, με τεσσάρα στο «Γηραιό» – Δεν… μπορεί με …Αθηναϊκές ομάδες ο Ηρακλής

Με το εμφατικό 4-1 επικράτησε η ομάδα Νέων Κ20 του Ατρόμητου, επί της αντίστοιχης του Ηρακλή, στο παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου, στο γήπεδο του Ηφαίστου, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Ο Ατρόμητος Κ20 έκανε επίδειξη ισχύος νικώντας με 4-1 τον αξιόμαχο Ηρακλή, μετά τη νίκη του τελευταίου επί του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, την προηγούμενη αγωνιστική.

Κέρδος πέρα από την κατάκτηση των τριών βαθμών αποτελεί  ωστόσο η εμφάνιση του Νικηφόρου Κότσικου που ενσωματώνεται ελπιδοφόρα στην ομάδα Κ20. Μέσα σε μισή ώρα συμμετοχής του, κέρδισε πέναλτι και αποβολή είχε δοκάρι και πέτυχε ένα γκολ. Αλλά ας πάρουμε τα πράγματα με την σειρά:

Ο Κάιο με «σκροπ» στο 9’ ξετίναξε τα δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στον Ατρόμητο για να έρθει το δεύτερο γκολ στο 38’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λαζαρίδη. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 42΄ με τον Νέστορα.

Στην επανάληψη, η είσοδος του Κότσικου αποδείχθηκε καταλυτική για τον Ατρόμητο. Στο 65’ κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κάιο (3-1) και προκάλεσε την αποβολή του Ρότα. Στο 70’ ο Κότσικος είχε δοκάρι και τρία λεπτά πριν από τη λήξη σφράγισε την πολύ καλή του απόδοση πετυχαίνοντας το 4-1 και το παρθενικό του γκολ με την Κ20.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο “Γηραιός” δεν έχει πάρει ως τώρα θετικό αποτέλεσμα, αγωνιζόμενος με ομάδα από την Αθήνα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς,  Στρούγγης, Κρουσέλ, Νάτσος,  Ιγκμπινόμπα, Φαρία, Νταβιώτης, Λαζαρίδης, Κάιο. Έπαιξαν και οι Σαμπατάκος, Κότσικος, Κουτρούλης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αναστασίου): Σ. Παπαδόπουλος, Ρότας, Γουνόπουλος, Δραγάνης, Μυλωνάς, Ζιώγας, Βλαχόπουλος, Ευθυμίου, Νεστοράς (75′ Γκιάτας), Λουφάκης (50′ Αλοπούδης), Τσεκάι.