K19: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-0

Εκανε το 5 στα 5 ο Ολυμπιακός – Πήραν το τρίποντο στο φινάλε οι ερυθρόλευκοι

Την 5η του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του Ατρομήτου, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Φωστήρα, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι παίκτες των δύο ομάδων αναλώθηκαν σε πολλές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου στο πρώτο ημίχρονο, με το θέαμα να μην είναι καλό. Ο Καραργύρης επενέβη σωστά στο 20’ σε σουτ των φιλοξενούμενων, ενώ ο Ολυμπιακός απείλησε με σουτ των Τσάβου και Σουρλή χωρίς όμως κάτι παραπάνω.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός συν το χρόνο γινόταν όλο και περισσότερο απειλητικός, πατώντας περισσότερο την περιοχή του Ατρομήτου.

Για ένα δεκάλεπτο από το 60’ μέχρι το 70’, οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν πολύ, κέρδισαν πολλές μάχες στο κέντρο κυρίως με τον Μπέλιτς και έφτασαν κοντά στο γκολ με σουτ των Τσέλιου και Λιάτσου ενώ στο 67’ ο Σταμούλης δεν τα κατάφερε στο τετ α τετ! Το σουτ του Μπουρνέλη εξουδετέρωσε ο Καραργύρης λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Στο 89’ οι Κίτσος και Σπυριδάκης άλλαξαν ωραία την μπάλα από αριστερά, ο Λιάτσος έκανε την παράλληλη πάσα και ο Χαϊκάλης στην κίνηση έστειλε με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα ξεσπώντας σε πανηγυρισμούς, πετυχαίνοντας παράλληλα το πρώτο του επίσημο τέρμα με την ερυθρόλευκη!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νικοπολίδης): Καραργύρης, Κίτσος, Χριστοφιλόπουλος, Κατσογιάννης, Τσάβος (82’ Φρέρης), Μπέλιτς, Μαυρουδής (55’ Κασέμι), Σουρλής (82’ Σπυριδάκης), Αρσενίδης (46’ Λιάτσος), Τσέλιος (82’ Χαϊκάλης), Σταμούλης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κορακάκης): Αναμένεται