Κ17: ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1

Μοιρασιά στο ντέρμπι – Στο φινάλε ισοφάρισε ο Ολυμπιακός

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 της ΑΕΚ και του Ολυμπιακού, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Αρτέμιδος, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 13′ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Πιτιλάκου που κέρδισε ο Παπαθανασίου. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν πετύχει κι άλλο γκολ, όμως το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός πίεσε και είχε τις ευκαιρίες για γκολ με τη μεγαλύτερη εξ αυτών να ανήκει στον Χρήστου, που είδε το δοκάρι της εστίας του Μαρίνη, να του στερεί το γκολ.

Ωστόσο η υπεροχή των ερυθρολεύκων καρποφόρησε στο 85′ με τον Προκοπίου  να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

ΑΕΚ: Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης (82′ Τσίρης) Κατσαούνος (61′ Αγγελόπουλος) Πιτιλάκος (61′ Γκολφίνος) Κυρσανίδης, Παπαθανασίου (68′ Ντέλλας) Κοντός (82′ Φωτόπουλος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος (71’ Φλώκος), Γιαλεδάκης, Καλογερόπουλος, Χρήστου, Κουτσογούλας (77’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (54’ Ποιμενίδης), Πάνος (54’ Προκοπίου), Αρσενίδης (46’ Πατήρας).