Κ19: ΟΦΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-1

Μοιράστηκαν γκολ και εντυπώσεις ΟΦΗ και Παναθηναϊκός – Ισοπαλία σε όλα – Ισοδύναμες οι δύο ομάδες – Ντεμπούτο Φρατζέσκου στον πράσινο πάγκο των Νέων

Ισόπαλη με σκορ 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του ΟΦΗ και του Παναθηναϊκού, που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο Κώστας Φρατζέσκος έκανε το ντεμπούτο του στον πράσινο πάγκο της Κ19, μετά την προώθηση του Σωτήρη Συλαιδόπουλου στην πρώτη ομάδα.

Οι ποδοσφαιριστές του Τριφυλλιού αν και προηγήθηκαν στο σκορ νωρίς, ισοφαρίστηκαν λίγο πριν την ανάπαυλα, με το 1-1 να μένει ως το τέλος του ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρόπο ιδανικό για την ομάδα του τριφυλλιού, καθώς μόλις στο 5’ ο Μπιλάλ άνοιξε το σκορ.

Δυο λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ είχε την πρώτη της καλή στιγμή, με τον Μπέκου να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Οικονομάκη.

Και οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές για να σκοράρουν πριν φτάσουμε στο 42’ όταν ο Σιδεράς, στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, «κρέμασε» τον Οικονομάκη και με αυτογκόλ έκανε το 1-1

Στην επανάληψη το ματς ήταν και πάλι μοιρασμένο με τους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού, αλλά και της κρητικής ομάδας να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για ένα δεύτερο τέρμα.

Η εικόνα της αναμέτρησης έδειχνε ότι όποια ομάδα έβρισκε τρόπο να πάρει το προβάδισμα, πιθανότατα θα έπαιρνε και τη νίκη, ωστόσο, κάτι τέτοιο δεν συνέβη.

Ο ΟΦΗ ωστόσο έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 93’, με τον Μπέκου να αστοχεί σε τετ α τετ με τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού.

ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Σηφάκης, Σημαιάκης (46’ Σμπώκος), Γαιτάνης, Παπαδάκης, Αυγουστάκης, Βασιλάκης, Σαβουϊδάκης (83’ Γωνιωτάκης), Λέλεκας, Σκέντζος (46’ Μπέρκης), Μπέκου, Μπερικάκης (46’ Κορνηλάκης, 60’ λ.τ. Χνάρης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κ. Φρατζέσκος): Οικονομάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης (60’ Κούτσιας), Ρόμπι (80’ Βόσσος), Σιδεράς, Ηλιάδης (60’ Κωστόπουλος), Φρόκου, Καρβούνης (80’ Δημοσθενιάδης), Κρυπαράκος (60’ Τόρρα), Μπιλάλ, Τζαβίδας.