Κ19: ΟΦΗ – ΛΑΜΙΑ 2-1

Ανεβαίνει ο ΟΦΗ – Δεύτερη σερί νίκη

Τη δεύτερη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ, καθώς επικράτησε με σκορ 2-1 της αντίστοιχης της Λαμίας, στο παιχνίδι που έγινε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος K19 της Super League.

Η Κρητική ομάδα είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 12’ με τον Αποστολάκη να σουτάρει και τον Τρόπουλο να μπλοκάρει, ενώ στο 28’ έχασε σημαντική ευκαιρία, με τον Σωμαράκη να μην καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία.

Το γκολ για τον ΟΦΗ ήρθε στο 40ο λεπτό, όταν ο Θεοδοσουλάκης με ωραίο πλασέ, έπειτα από σέντρα του Αποστολάκη, νίκησε τον Τρόπουλο, δίνοντας το προβάδισμα στον ΟΦΗ.

Στο 52’ ο Σωμαράκης βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ, με την μπάλα να περνά άουτ, ενώ την ίδια κατάληξη είχε η κεφαλιά του Θεοδοσουλάκη στο 55’.

Στο 75’ ο Λέλεκας διπλασίασε τα γκολ για τον ΟΦΗ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη.

Στις καθυστερήσεις ο Τρουμπουλος μείωσε για τη Λαμία, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής στο 73′ του Βασιλάκη, ο οποίος δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής) – Σακαλίδης, Χνάρης, Κορνιλάκης (74’ Γιακουμάκης), Σημαιάκης, Βασιλάκης, Χαλκιαδάκης, Χνάρης, Λέλεκας, Σωμαράκης (68’ Αμανάκης), Αποστολάκης, Λαμάι (25’ λ.τ. Θεοδοσουλάκης).

ΛΑΜΙΑ: Αναμένεται