Κ15: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-4

Επιστροφή στις νίκες ο Ολυμπιακός, με «διπλό» στο Περιστέρι

Την τρίτη της νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ15 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 4-1 της αντίστοιχης του Ατρόμητου, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Χωράφας στο Περιστέρι, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος K15 της Super League.

Οι παίκτες του Τάσου Πάντου κατάφεραν να προηγηθούν στο 28’ με τον Κωστούλα έπειτα από ασίστ του Κτενά, αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Πέντε λεπτά μετά, οι «ερυθρόλευκοι» είχαν απάντηση και με το συνδυασμό Σουλανιάκου-Πλη, πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια χάρη σε γκολ του δεύτερου.

Το 1-3 διαμορφώθηκε στο 57ο λεπτό με τον Ζουριδάκη να εκμεταλλεύεται την πάσα του Πλη, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Δαρβίρα στο 71’ μετά από ασίστ του Κωστούλα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κοντοβράκης): Αναμένεται

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάντος): Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Καρακώστας (76’ Μανωλάκος), Κτενάς (53’ Οσάφι), Πλης, Κωστούλας (76’ Τζερεβελάκης), Δαρβίρας (71’ Φίλης), Ζουριδάκης.