Κ19: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 3-0

“Τριάρα” ο Ατρόμητος, όλα στο πρώτο ημίχρονο – Δύο γκολ ο Μπουρνέλης και ένα ο Γκαρτζονίκας

Τη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Ατρόμητου, επί της αντίστοιχης του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ήφαιστου, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Μόλις στο 6′ η Ελαφρά Ταξιαρχία έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής παίκτη της, για αντιαθλητική συμπεριφορά.

Το σκορ άνοιξε στο 7′ ο Μπουρνέλης με φάουλ. Ο Μπουρνέλης ήταν πάλι αυτός που με σουτ στο γάμα διπλασίασε τα γκολ και στο 42′ ο Γκαρτζονίκας με ωραίο τελείωμα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και στο 65′ αποβλήθηκε ο Μουντές από τον Ατρόμητο με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές.