Κ17: ΒΟΛΟΣ – ΠΑΟΚ 0-6

Ευχάριστο μεσημέρι στο Βόλο, πέρασε ο ΠΑΟΚ

Ευχάριστο μεσημέρι για την ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ στο Βόλο, όπου επικράτησε με 6-0 της αντίστοιχης του Βόλου, στο παιχνίδι που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο Βόλου, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League

Η παίκτες των Παπαβασιλείου και Ταξίδη έδειξαν νωρίς τις διαθέσεις τους, με τον Μπάμπουρα να ανοίγει το σκορ στο 9′ με πλασέ, έπειτα από την ασίστ του Σμυρλή.

Συνέχισε στο 12′ ο Τσίκος για το 2-0 με σουτ έξω από την περιοχή, μετά από ασίστ του Σινανάι και στο 18′ ο Σμυρλής σκόραρε με πλασέ για το 3-0. Μόλις ένα λεπτό μετά ήταν η σειρά του Ρουμιαντσεβ να σουτάρει δυνατά και να βρει δίχτυα, ενώ στο 25′ ο Μπάμπουρας «σημάδεψε» το δοκάρι.

4-0 στο ημίχρονο, λοιπόν, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν ν’ αντιδράσουν και τον Δικέφαλο να συνεχίζει στο 57′ με πλασέ έξω από την περιοχή του Μπάμπουρα και στο 59′ πάλι ο Μπάμπουρας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

ΒΟΛΟΣ: Αναμένεται

ΠΑΟΚ: Αγγελίδης, Τασιούρας, Σινανάι, Καστίδης, Ζίλο, Κωττάς, Bαρέλα (65′ Γεωργιάδης), Τσίκος (68′ Κατσαμπής), Μπάμπουρας (60′ Σπυράκος), Ρούμιαντσεβ (46′ Βασιλειάδης), Σμυρλής (60′ Ιγνατίου).