Κ17: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΒΕΡΟΙΑ 2-0

Τρίποντο για τον ΠΑΣ Γιάννινα, εδραιώθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας – Παράπονα για τη διαιτησία από τη Βέροια

Στις νίκες επέστρεψε η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης της Βέροιας, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι, στο ενωσιακό γήπεδο Ηπείρου,  για την 3η αγωνιστική του 2ου γύρου του Β’ ομίλου του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5’ με τον Γιωτάκη και ακολούθησαν εκατέρωθεν δοκάρια για τις δύο ομάδες με τη Βέροια να έχει δοκάρι στο 20′ με τον Φωτόπουλο και τον ΠΑΣ στο 35′ με τον Γώγο. Ωστόσο το 1-0 παρέμεινε ως σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη του με το γκολ του Λιάσου στο 60′.

Οι άνθρωποι της Βέροιας έχουν τεράστια παράπονα από τη διαιτησία, μιας και όπως υποστηρίζουν δεν δόθηκε στην ομάδα τους καταφανέστατο πέναλτι στο 12′ σε χέρι αντιπάλου μέσα στην περιοχή, ενώ σε μια φάση στο 75′ υποστηρίζουν ότι η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή και έπρεπε να μετρήσει το γκολ. Στη φάση αυτή σύμφωνα με τους ανθρώπους της Βέροιας., ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ έδιωξε σουτ του Κυζιρίδη, βγάζοντάς την μπάλα ενώ αυτή είχε περάσει τη γραμμή.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Νίκος Μπαδήμας): Πατσιούρας, Μέγας, Τατσης, Γώγος, Κώστας, Τσούνης, Λ. Παπαδόπουλος, Λιάσος, Λώλης, Κ. Παπαδόπουλος, Γιωτάκης.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Ντιντιλάς, Στογιαννίδης (85′ Κοντός), Κουτσούκης, Παλάνης, Καγκελίδης, Ταλαίπωρος (46′ Ιτσκάρας), Φωτόπουλος (69′ Μπράτσια), Τζάνι, Περπερίδης, Κυζιρίδης (80′ Χατζηγεωργίου), Σοφιανίδης (75′ Ευφραιμίδης).