Όμορφο παιχνίδι με σασπένς – Δύο φορές προηγήθηκε ο Παναιτωλικός, ισάριθμες ισοφάρισε η Ξάνθη
Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι, οι ομάδες Κ17 του Παναιτωλικού και Ξάνθης αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2, στο παιχνίδι που έγινε στο Emileon, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Στο 5’ ο Κυριαζής με πλασέ έδωσε προβάδισμα στον Παναιτωλικό και η Ξάνθη ισοφάρισε στο 17’ με τον Δεληγιαννίδη.
Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Κοντούρης ολοκλήρωσε ωραία προσπάθεια και με πλασέ έκανε το 2-1 στο 46′, για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι στο 77’ ισοφαρίζοντας με μακρινό σουτ του Βαρσάμη.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Παπασωτήρης, Τρομπούκης, Κουτσουπιάς, Μόκκας (79’ Μπίζος), Καπνιάρης, Ράδος, Κοντούρης, Γιωτόπουλος (70’ Γαλιάτσος), Καβαλλάρης, Κυριαζής (79’ Μωραΐτης), Μπρατσιώτης.
ΞΑΝΘΗ: Νικολακούλης, Ζαχαρής, Θωμαί, Γουναρίδης (70′ Μητρούσης), Βαρσάμης, Λουλούδης (70′ Τσολακίδης), Τσελεμπάκης, Νικολαίδης, Τηλαβερίδης (87′ Μπουτζικούδης), Δεληγιαννίδης (70′ Γιαρμαντζίδης), Τουλουμενίδης (46′ Αγοραστός).