K15: ΑΕΚ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-1

Προηγήθηκε ο Ατρόμητος – Με πέναλτι η ισοφάριση της ΑΕΚ, που είχε και δοκάρι στο φινάλε του ματς

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ15 της της ΑΕΚ και του Ατρομήτου, που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο Γαλατσίου, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε 0-1 με τέρμα του Στεργίου στο 17′, όμως η ΑΕΚ αντέδρασε και έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης στο δεύτερο 40λεπτο και συγκεκριμένα στο 61′ με πέναλτι που κέρδισε ο Ανδριώτης και αξιοποίησε ο Ψυχογιός.

Η ΑΕΚ θα μπορούσε να έχει πάρει και τη νίκη, όταν τέσσερα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 80λέπτου ο Κολοκοτρώνης εκτέλεσε κόρνερ και ο Ζούλιας έστειλε με κεφαλιά-ψαράκι τη μπάλα στο δοκάρι.

ΑΕΚ: Καπλανίδης, Αρνίδης, Ψυρόπουλος, Παλαιολόγος, Μαρκόπουλος, Αβράσογλου (Παναγιωτόπουλος) Ντάνι, Λάμπρου (Ψυχογιός) Κολοκοτρώνης, Ανδριώτης, Πεχλιβανίδης (Ζούλιας)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κατσάρας, Σπηλιόπουλος, Γαλατάς, Βαρδακώστας, Καρόπουλος, Φρέρης, Βλαχάκης (60’ Καυκάς), Κώτσης, Μαστρογιαννάκης (50′ Σότο), Στεργίου (50’ Τασιούλας), Κοκκοριάς (60’ Βασιλακόπουλος)