Εύκολα το τρίποντο ο Ατρόμητος, με τους 2001 – “Καθάρισε” ο Διακογεωργίου – Παραμένει ουραγός ο Πλατανιάς
Τη νίκη με 3-1 πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Ατρόμητου, επί της αντίστοιχης του ουραγού Πλατανιά, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου, για την 7η αγωνιστική του 3ου γύρου, του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Ο τεχνικός της ομάδας, Σάκης Σάσσαλος συνεχίζει την προετοιμασία των γεννημένων το 2001 για την επόμενη σεζόν, δίνοντάς τους αγωνιστικά λεπτά, πράγμα που έγινε και την προηγούμενη αγωνιστική.
Έτσι και σήμερα, χρησιμοποιήθηκαν στο ματς, δέκα παρακαλώ ποδοσφαιριστές γεννημένοι το 2001 και τα πήγαν αρκετά καλά κόντρα στην αδύναμη βέβαια ομάδα του Πλατανιά.
Το 1-0 έκανε οπ Διακογεωργίου μόλις στο 6’, ενώ στο 77’ ο Ξενάκης με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 81’ ο Διακογεωργίου με διπλή προσπάθεια σε εκτέλεση πέναλτι (αρχικά απέκρουσε ο τερματοφύλακας και ύστερα πήρε ριμπάουντ) πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, σφραγίζοντας έτσι τη νίκη της ομάδας του γράφοντας το 3-0. Οι Χανιώτες μείωσαν σε 3-1 στο 92’.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάκης Σάσσαλος): Μανδάς, Πατσίκας, Αθανασίου, Ξενάκης, Διακογεωργίου, Ξενοπανάγος, Χοχλαστός, Ζούνης, Σάσσαλος, Βαγγέλης, Μουρελάτος. Έπαιξαν και οι Αυγουστάτος, Μουρελάτος, Καστόρης, Κολινιάτης, Στρέφι.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Λιουδάκης): Πενταράκης, Κακαβιλάκης, Αργυρουδάκης, Γιακουμάκης, Σηφακάκης, Τσουγγράκης, Ντόις, Παπαγεωργίου, Σταυρουλάκης, Αναστασόπουλος, Αναγνωστόπουλος. Έπαιξαν και οι Κατσαρός, Μαράκης, Μαλανδράκης, Στεφανίδης.
Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία
7η Αγωνιστική – 3ος Γύρος
A.E.K.-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 2 – 1 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 3 – 1 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 1 – 2 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 1 – 0 |
Βαθμολογία Όμιλος A’ | |||
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | A.E.K. | 20 | 41 |
2 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 19 | 39 |
3 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | 20 | 36 |
4 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | 19 | 31 |
5 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. | 19 | 29 |
6 | ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 20 | 19 |
7 | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 20 | 14 |
8 | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 19 | 5 |