Προηγήθηκε ο Αστέρας – Με 10 παίκτες από το 36’ οι Αρκάδες – Με πέναλτι η ισοφάριση του Ατρόμητου
Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 του Ατρομήτου και του Αστέρα Τρίπολης, που διεξήχθη στο γήπεδο του Ηφαίστου Περιστερίου, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Η ομάδα Κ17 του Αστέρα, παρότι αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 36ο λεπτό έφυγε με το τελικό 1-1 από την έδρα του Ατρομήτου.
Ο Αστέρας προηγήθηκε στο 34′ με γκολ του Ρουμπιέ. Δύο λεπτά αργότερα ο Φραγκιαδάκης αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και έτσι οι κιτρινομπλέ συνέχισαν τον αγώνα με αριθμητικό μειονέκτημα.
Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 40′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρδάμη και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σταυριανάκος, Σκλάβος, Παναγιώτου (Αγγελής), Καρδάμης (Τσαγκάρης), Αλεξίου, Γκίνης, Πιζάνιας (Μπέκος), Πατζατζόγλου (Κουτουλάκος), Τσαντήλας (Κουμπάρος), Παγώνης, Μούτσης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Βαλληνδράς, Ασημάκης, Ρουμελιώτης, Καραγλάνης, Λάσκαρης, Φραγκιαδάκης, Καπέρδας (73′ Λέκκα), Καντέλης (73′ Παπαδημητρίου), Δαρδάνης (90′ Τσιώλης), Ρουμπιές, Μπάτσι (90′ Σκιαδάς).