Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΦΗ 2-0 [VIDEO]

Πολύ ανώτερος ο Αστέρας – Δύο γκολ … τρία δοκάρια και 2Χ2 οι Αρκάδες

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης ομάδας του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό του «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο Αστέρας ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και ήδη στα πρώτα 15 λεπτά είχε σημειώσει δύο γκολ. Στο 13′ με σκόρερ τον Γκούρα και στο 15′ με τον Δαρδάνη, ο οποίος έκανε το 2-0.

Μάλιστα στο 30ό λεπτό οι κιτρινομπλέ είχαν ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία με τον Ρουμελιώτη, ο οποίος επιχείρησε από αριστερά, αλλά η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι της εστίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ααστέρας συνέχισε να είναι η καλύτερη ομάδα μέσα στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες για να αυξήσει το δείκτη του σκορ. Οι δύο μεγαλύτερες ήταν τα δύο δοκάρια ακόμα, στο 51′ σε εξ’ επαφής σουτ του Δαρδάνη και στο 90′ σε κεφαλιά του Τσαούση.

Το τελικό 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος με τους κιτρινομπλέ να έχουν δύο γκολ και τρία δοκάρια στη διάρκεια του αγώνα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Βαλληνδράς, Ασημάκης, Ρουμελιώτης (76′ Καλόγηρος), Καραγλάνης, Τσαούσης, Φραγκιαδάκης (69′ Παπαδημητρίου), Γκούρας (46′ Καπέρδας), Καντέλης (76′ Τσιώλης), Δαρδάνης, Ρουμπιές (76′ Σκιαδάς), Μπάτσι.

ΟΦΗ: Χωραΐτης, Αμανάκης, Γεωργαλής (50′ Σημαντηράκης), Σαλούστρος (65′ Κώτης), Χότζα, Φαϊτάκης, Καρανδινός (75′ Τζεβαμπινάς), Ζαχαριουδάκης (65′ Μακράκης), Σωμαράκης, Αποστολάκης, Χαρζηπαράσχος (65′ Κλάδος).