Κ17: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-2

Μεγάλη νίκη ο Ατρόμητος – Επρεπε να μείνουν με παίκτη λιγότερο οι Περιστεριώτες, για να μειώσει ο Ολυμπιακός

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Ατρόμητου, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της αντίστοιχης του Ολυμπιακού, στο παιχνίδι που έγινε στο Ρουφ για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε φέτος ο Ατρόμητος, ενώ ο Ολυμπιακός γνώρισε την πρώτη του ήττα.

Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε  μόλις στο 3ο λεπτό να ανοίξει το σκορ με τον Πιζάνια και στο 18’ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν το προβάδισμά τους με γκολ του Τσαντήλα κάνοντας το 0-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν, όταν οι Περιστεριώτες έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 65’, όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκίνη.

Από το σημείο αυτό και μετά οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη ανέβηκαν στο γήπεδο και μείωσαν άμεσα το σκορ με τον Γιαλεδάκη στο 67’ για το 1-2.

Οι Πειραιώτες αύξησαν στη συνέχεια την πίεση ωστόσο δεν απέφυγαν την ήττα, με τους Περιστεριώτες να παίρνουν την πρώτη τους νίκη, μετά την ψυχρολουσία στην πρεμιέρα με την ήττα 4-1 από τον Παναθηναϊκό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Σίνα, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (46’ Καλογερόπουλος), Κατηφόρης, Μόσχος, Χρήστου, Σταυρόπουλος (Γεωργίου 76’), Πάνου (46’ Πετρόπουλος), Φλώκος (46’ Αρσενίδης), Κουτσογούλας (Σταράκης 85’), Μοίρας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κωνσταντίνος Παρθενίου): Σταυριανάκος, Μπίμπας, Παναγιώτου, Καρδάμης (Κορομηλάς), Αλεξίου, Γκίνη, Πιζάνιας (Παγώνης), Πατσατζόγλου (Κουμπάρος), Τσαντίλας, Εντού (Σκλάβος), Μούτσι (Τσαγκάρης).