Κ17: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-4

Τεσσάρα ο Παναθηναϊκός στον Απόλλωνα – Εκαναν το 3 στα 3 οι πράσινοι

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Παναθηναϊκού, καθώς επικράτησε με 4-0 της αντίστοιχης του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Πανοράματος Φυλής, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Το Τριφύλλι πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 25’ όταν ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι μετά από χέρι ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα Σμύρνης. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βολάκης και με εύστοχο χτύπημα άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-1 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 69’ ο Νταμπίζας με κεφαλιά έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα, ενώ πάλι ο Νταμπίζας στο 77′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν ο Κυριόπουλος με ένα εντυπωσιακό σουτ από θέση μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής «έγραψε» το 4-0 που ήταν και το τελικό σκορ.

Έτσι, οι Πράσινοι έφτασαν τους εννέα βαθμούς στις τρεις πρώτες αγωνιστικές και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στην εντός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον ΟΦΗ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Παναγάκος, Αλεβιζάκης, Ζεϊμπέκης, Πάλμος (60’ Καλός), Καπαματζιάν (55’ Καμαρός), Συμεωνίδης, Λιατίφης, Βολάκης (75’ Αλχατζίδης), Κυριόπουλος, Καλοσκάμης (60’ Τσιάβος), Νταμπίζας (75’ Παπανικολόπουλος).