Κ19: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΡΗΣ 2-2

Στα τελευταία λεπτά πήρε τον πόντο ο Παναθηναϊκός – Πρωταγωνιστής ο Σπαρτιάτης για τον Αρη και ο Καρβούνης για τον Παναθηναϊκό

Ισόπαλή 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του Παναθηναϊκού και του Αρη, που διεξήχθη στη Λεωφόρο, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Σε ένα γεμάτο από γκολ και φάσεις παιχνίδι, ο Άρης προηγήθηκε με 0-2 και έβαλε στα σχοινιά τον Παναθηναϊκό. Παρά ταύτα οι Πράσινοι έφτασαν στο τέλος να ισοφαρίσουν σε 2-2.

0 Άρης προηγήθηκε στο 31′ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπακούση, ο Σπαρτιάτης με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή έγραψε το 0-1 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη Άρης πέτυχε το 0-2 και πάλι με τον Σπαρτιάτη ο οποίος πρόλαβε την προβολή του Ρόμπι μετά από σέντρα του Σάιμπερτ.

Στη συνέχεια του αγώνα ο Άρης προσπάθησε να κρατήσει το υπερ του σκορ, όμως ο Παναθηναϊκός με τον Καρβούνη πρωταγωνιστή βρήκε τρόπο να σκοράρει.

Στο 85′ ήρθε το 1-2 από κοντινό πλασέ του Καρβούνη έπειτα από γύρισμα του Τζαβίδα. Δύο λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση με εντυπωσιακή ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Καρβούνη μετά από σέντρα του Τουρκοχωρίτη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χατζηγιαννάκης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης, Σιδεράς, Ρόμπι, Ηλιάδης (78′ Φρόκου), Καρβούνης, Αθανασακόπουλος, Μπιλάλ (63′ Δημοσθενιάδης), Κρυπαράκος (71′ Τόρρα), Τζαβίδας.

ΑΡΗΣ: Μακρής, Κατσουλίδης, Τσαγκαλίδης, Βασιλόπουλος, Κιουρτσίδης, Κριμιτζάς, Πάγκος, Μπακούτσης, Μαρμαρίδης, Σάιμπερτ (66′ Τσαπακίδης), Σπαρτιάτης (70′ Τερμετζόγλου).