Κ15: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 2-2

Πάλεψαν για τη νίκη Παναθηναϊκός και Πλατανιάς, …αλλά ήρθαν ισόπαλοι – Στις καθυστερήσεις ισοφάρισαν οι πράσινοι που είχαν και δύο δοκάρια

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Παίδων Κ15 του Παναθηναϊκού και του Πλατανιά, που διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι, στο «Γ. Καλαφάτης», για την 3η αγωνιστική του 4ου γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ομορφο παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ και τέσσερα γκολ έγινε στο προπονητικό κέντρο του Παναθηναϊκού στο Κορωπί, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε νωρίς και άμεσα ο Πλατανιάς αντέδρασε και ισοφάρισε με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Χανιώτες πήραν κεφάλι στο σκορ, αλλά οι πράσινοι κατάφεραν και ισοφάρισαν σε 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι παίκτες του Άρη Κυριαζή είχαν αρκετές ευκαιρίες να πετύχουν περισσότερα τέρματα, ενώ είδαν και δύο φορές τη μπάλα να καταλήγει στα δοκάρια του Πλατανιά. Απ’ την άλλη οι παίκτες του Γιώργου Ριτζάκη, έκαναν ένα πολύ καλό αγώνα, αλλά η τύχη δεν τους χαμογέλασε, δεδομένου ότι έχασαν τη νίκη στις καθυστερήσεις και μάλιστα με αυτογκόλ.

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ στο 12’ με τον Λιάσκο και ο Πλατανιάς ισοφάρισε σε 1-1 στο 16’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νταγκουνάκη.

Οι Χανιώτες έκαναν το 1-2 στο 78′ με τον Φασαράκη και οι πράσινοι ισοφάρισαν σε 2-2 στις καθυστερήσεις του ματς με αυτογκόλ του Καραπιδάκη, μετά από ενέργεια των Δημοσθενιάδη και Τουρκοχωρίτη!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Άρης Κυριαζής): Γαρδούνης, Σαλάτας, Δουδέσης, Σιαφάκας, Νούσης, Σιατούνης, Καρβούνης, Δημοσθενιάδης, Τουρκοχωρίτης, Λαζαρίδης (64′ Βόσσος), Λιάσκος (74′ Φοινίκης).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Ριτζάκης): Τζολάκης (50′ λ.τρ. Νικοάρα), Καραπιδάκης, Μαλιχούτης, Γιαννικάκης, Νιαυραδάκης, Φασαράκης, Καραταράκης (60′ λ.τρ. Βάρδας), Νταγκουνάκης, Δρικάκης (65′ Φραγγεδάκης), Σκέντζος (74′ Μαρκαντωνάκης), Μπερικάκης (46′ λ.τρ. Αλιφιεράκης).