K15: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΕΚ 0-1

Στο φινάλε, απέδρασε με το διπλό από την Τρίπολη, η ΑΕΚ – O Ανδριώτης το “χρυσό” γκολ

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις πανηγύρισε η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ, καθώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του Αστέρα, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του “Θ. Κολοκοτρώνης”, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Αστέρας στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι μετά απο σουτ του Τζαμαλή και στην επανάληψη ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων απέκρουσε εντυπωσιακά το φάουλ που εκτέλεσε ο Κουρούσης.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο είχε τις ευκαιρίες της για κάποιο επιπλέον γκολ.

Τελικά το γκολ ήρθε για την Ένωση τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης (76′) με σουτ του αρχηγού Δημήτρη Ανδριώτη μετά από σέντρα του Λάμπρου.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κακαδιάρης, Μπαλάσης, Ντίρμα, Αργειτάκης, Κωνσταντόπουλος, Τσάτσος, Στραγκάς (45′ Κουρούσης) , Μανταζέλης (61′ Κουτσούνης), Ανδρεάδης, Βλάχος (65′ Γεωργόπουλος), Τζαμαλής.

ΑΕΚ: Πολυχρονόπουλος, Αρνίδης, Κολυφέτης, Ψυρόπουλος, Παλαιολόγος, Αβράσογλου, Κλάψας (55′ Λάμπρου) Ντάνι, Πεχλιβανίδης (65′ Ζούλιας) Κολοκοτρώνης (65′ Ψυχογιός) Ανδριώτης (78′ Βρακάς).