Με το δεξί μπήκε η ομάδα Νέων Κ20 του Πανιώνιου στο πρωτάθλημα της Super League, καθώς επικράτησε στο γήπεδο της Γλυφάδας με 2-0 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης.
Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε τη νίκη η οποία συνοδεύτηκε με πολύ καλή εμφάνιση.
Και τα δύο τέρματα του Ιστορικού σημείωσε ο Μάκης Βουκελάτος. Το πρώτο στο 25’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και το δεύτερο στο 48’ όταν μετά από έξοχη ασίστ του Αντωνακόπουλου στον Βουκελάτο, ο τελευταίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Προς το τέλος του αγώνα ο Αστέρας ίσως θα μπορούσε να πάρει κάτι από το ματς, όμως δεν βρήκε το γκολ που θα τον έβαζε ξανά στο παιχνίδι.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Βλάχος, Σταμίρης, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνης, Βουκελάτος, Παπανικολάου ( 74′ Χελάς), Αντωνακόπουλος ( λ.τ. 72′ Αρσενίδης), Οικονομίδης, Γλυνός (62′ Μπιμάι).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Assen, Παπαγγελής (76′ Μπινιώρης), Ζήσης, Χριστόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος (66′ Τσέκος Π.), Νάτσης, Συρεγγέλας, Γλέζος (51′ Δουβίκας), Μπαστιανός.