Κ20: ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 1-2

Νικηφόρα πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Super League έκανε η ομάδα Νέων Κ20 του Πλατανιά στην Κέρκυρα, καθώς με γκολ στις καθυστερήσεις επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης ομάδας της Κέρκυρας, στο παιχνίδι που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο στο Κανόνι.

Η Κέρκυρα άνοιξε το σκορ στο 18’ όταν ο Ζαϊμι βγήκε τετατετ με τον Λαμπίρη, πλάσαρε ιδανικά, γράφοντας το 1-0.

Οι Χανιώτες ισοφάρισαν στο 58’ με πλασέ του Κορωνάκη, μετά τη σέντρα του Ουές, ενώ θα μπορούσαν να προηγηθούν στο 80’ αλλά στο δυνατό σουτ του Καμπόσου, η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών της εστίας της Κέρκυρας.

Η ολική ανατροπή του Πλατανιά πραγματοποιήθηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν μετά από φάουλ του Ζίκο, ο Λάμτσε με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Βλαδιμηρίδη, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Βλαδιμηρίδης, Βλάχος, Ματσοβίλα, Γκίτσης, Γραμμένος, Κοσκινάς (60’ Κουλούρης), Κυζιρίδης, Μίσκου, Γεωργόπουλος, Ζαΐμι (65’ Τζατζανάς), Τσάνης (60’ Βασιλάκης)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Λαμπίρης, Τσατσαρώνης, Άμπντελ, Κορωνάκης, Ουές, Μαθιουδάκης (70’ Αμαραντίδης Γ.), Καμπόσος, Ρουσάκης (61’ Λέκκα), Παπαδάκης, Σκουλουδάκης (85’ Λάμτσε), Ζίκο.