Όπως αποκλειστικά σας ενημέρωνε το football-academies.gr κατά την διάρκεια των αγώνων, η Εθνική μας ομάδα Κ16 είχε απολογισμό μια νίκη και δύο ήττες στο διεθνές τουρνουά ανάπτυξης ποδοσφαίρου, στο Αζερμπαϊτζάν.
Το τουρνουά διεξήχθη το Πάσχα από 11-14 Απριλίου 2015, υπό την αιγίδα της UEFA.
Η ελληνική ομάδα νίκησε 6-1 το Καζαχστάν (31΄, 43΄ Παπαδόπουλος, 46΄ Γεωργόπουλος, 51΄ Γκίτσης, 68΄ Ξενιτίδης, 75΄ Παπάζογλου), ενώ γνώρισε την ήττα από Γεωργία (0-2) και Αζερμπαϊτζάν (0-3).
Φωτορεπορτάζ
Δείτε φωτογραφίες από τους αγώνες:
Μέ τη Γεωργία κάνοντας κλικ εδώ
Με το Καζαχστάν κάνοντας κλικ εδώ
Με το Αζερμπαϊτζάν κάνοντας κλικ εδώ