To «σήκωσε» η ΑΕΚ, στο «2nd ATHENS YOUTH FOOTBALL TOURNAMENT» [PHOTOS+VIDEO]

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το τριήμερο τουρνουά «2nd ATHENS YOUTH FOOTBALL TOURNAMENT» που διοργάνωσε η JAG Winning Sports στις εγκαταστάσεις του AFC στο Χαλάνδρι, για την ηλικιακή κατηγορία των Κ10.

Επίσημη προσκεκλημένη της JAG Winning Sports ήταν η ASPIRE ACADEMY από το Κατάρ, η οποία έμεινε στην Αθήνα για μια περίπου εβδομάδα και πέραν του συγκεκριμένου τουρνουά, έδωσε φιλικούς αγώνες με τις αντίστοιχες ομάδες του Παναθηναϊκού και του Ατρόμητου.

Το «2nd ATHENS YOUTH FOOTBALL TOURNAMENT» ήταν οργανωμένο άψογα από τη JAG Winning Sports και παρείχε στους λιλιπούτειους ποδοσφαιριστές, αλλά και τους γονείς τους εξαιρετικές στιγμές.

Χορηγός επικοινωνίας σε ένα ακόμη τουρνουά ήταν το πρώτο site για τις Ακαδημίες Ποδοσφαίρου στην Ελλάδα το Football-Academies.gr

Η ομάδα Κ10 της ΑΕΚ ήταν η νικήτρια του τουρνουά μιας και σε ένα πολύ όμορφο τελικό επικράτησε με 3-2 της αντίστοιχης ομάδας Επιλέκτων των Σχολών Ποδοσφαίρου Αρσεναλ. Πολυτιμότερος παίκτης του τουρνουά (MVP) αναδείχθηκε ο Γιώργος Χατζηροδίτης (φωτο) της ΑΕΚ.

Την τρίτη θέση κατέκτησε ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ο οποίος επικράτησε με 3-1 στον μικρό τελικό της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ. Πέμπτη ομάδα τερμάτισε η ASPIRE ACADEMY η οποία νίκησε με 5-2 τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ, για τις θέσεις 5-6.

Μετά τη λήξη του τελικού, πραγματοποιήθηκε η τελετή λήξης όπου απονεμήθηκαν έπαθλα σε όλα τα παιδιά και στο τέλος ο τεχνικός διευθυντής της ΑΕΚ Μιχάλης Μητροτάσιος, παρέδωσε το κύπελλο στη νικήτρια ομάδα της ΑΕΚ και οι πιτσιρικάδες πανηγύρισαν με την ψυχή τους.

Μετά τη λήξη του τουρνουά μίλησαν στην κάμερα του football-Academies.gr οι δύο προπονητές της φιναλιστ ομάδας του τελικού, της ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΧΟΛΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΡΣΕΝΑΛ, Μιχάλης Μεταλληνός και Τζέισον Μακ Λάουντ. Δείτε τι μας είπαν:

ΑΓΩΝΑΣ 1:  19.00 -20.00 ,  ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 -6

ΑΓΩΝΑΣ 1:  09.30 -10.30 , ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ –  ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΧΟΛΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΡΣΕΝΑΛ 2 -11

ΑΓΩΝΑΣ 2:  17.00 -18.00 ,  ΑΕΚ – ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΧΟΛΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΡΣΕΝΑΛ 2 – 2

Τελική Φάση

Αγώνας κατάταξης: 17.00 – 18.00, 3ος Α ομίλου – 3ος Β ομίλου (θέσεις 5-6)

ASPIRE ACADEMY – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  5-2

Μικρός Τελικός: 17.00 – 18.00,Ηττημένος Α αγώνα – Ηττημένος Β αγώνα (θέσεις 3-4)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  1-3

Μεγάλος Τελικός: 18.00 – 19.00, Νικητής Α αγώνα – Νικητής Β αγώνα (θέσεις 1-2)

ΑΕΚ – ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΧΟΛΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΡΣΕΝΑΛ  3-2