Μια πολύ αξιόλογη προσθήκη έκαναν οι Ακαδημίες του ΑΠΣ Ατρόμητου με την πρόσληψη του πτυχιούχου γυμναστή Κώστα Κωνσταντόπουλου.
Με καριέρα ως ποδοσφαιριστής σε αθηναϊκές ομάδες (Αιγάλεω, Φωστήρας, Ηλυσιακός, Χαϊδάρι) ο κ. Κωνσταντόπουλος έχει εργαστεί στις ακαδημίες του Θεμιστοκλή Αιγάλεω, στην ανδρική ομάδα του ΑΟ Αιγάλεω αλλά και του Ηλυσιακού.
Στην Ακαδημία του ερασιτέχνη Ατρόμητου τον υποδέχθηκαν ο Υπεύθυνος Θανάσης Κασπίρης και ο Τεχνικός Διευθυντής Σάκης Σάσσαλος. Ο Κωσταντόπουλος θα είναι στις ομάδες Κ16 και Κ13.