Ο Νίκος Βέργος βρίσκεται από τα ξημερώματα της Τρίτης (30/8) στη Μαδρίτη, όπου λίγες ώρες αργότερα υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο στη δεύτερη ομάδα της Ρεάλ Μαδρίτης.
Παίκτης της Ρεάλ Μαδρίτης είναι και τυπικά ο Νίκος Βέργος. Ο 20χρονος επιθετικός βρίσκεται στη Μαδρίτη, όπου υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τους “μερένχες” (θα παίξει στη δεύτερη ομάδα). Ο νεαρός στράικερ παραχωρήθηκε δανεικός για ένα χρόνο από τον Ολυμπιακό.
Υπενθυμίζεται ότι οι διαπραγματεύσεις ανάμεσα στην πειραϊκή ΠΑΕ και τη “Βασίλισσα” ολοκληρώθηκαν θετικά το βράδυ της Δευτέρας (29/8).Το απόγευμα της Τρίτης (30/8) ανακοινώθηκε η συμφωνία.
Για να δείτε αναλυτικά την ανακοίνωση της Ρεάλ κάντε κλικ ΕΔΩ