Ακόμη μια ποιοτική μεταγραφή έκανε η ΑΕΚ για την Ακαδημία της, η οποία προχώρησε στην απόκτηση του Δημήτρη Πεχλιβανίδη, για την ομάδα Νέων Κ20.
Ο 18χρονος έμεινε ελεύθερος από τον Ολυμπιακό και η ΑΕΚ κινήθηκε άμεσα και έκανε δικό της τον διεθνή με τις μικρές εθνικές κεντρικό αμυντικό.
Ο Πεχλιβανίδης, που πριν τον Ολυμπιακό είχε περάσει από τις ακαδημίες του Παναθηναϊκού και των Σουρμένων, υπέγραψε συμβόλαιο με την Ένωση και εντάχθηκε άμεσα στην ομάδα του Στέλιου Μανωλά, για προετοιμασία.
Ο νεαρός υψηλόσωμος παίκτης, θα προσφέρει άμεσα στην ομάδα Νέων, μιας και στη συγκεκριμένη θέση ο Παναγιώτης Κοντοές θα μείνει ακόμα αρκετό καιρό εκτός, μετά τη ρήξη χιαστών που υπέστη.
Τμήμα Ειδήσεων football-academies.gr