Πεντάρα από τους ΠΑΙΔΕΣ του ΑΟ Χαϊδαρίου, στο τοπικό ντέρμπι με τον ΑΟ Αιγάλεω

Με το εμφατικό 5-1 επικράτησε η παιδική ομάδα Κ15 του Χαϊδαρίου της αντίστοιχης του Αιγάλεω, στο τοπικό ντέρμπι που διεξήχθη στο γήπεδο Ορυζομύλων στο Αιγάλεω, για το πρωτάθλημα Παίδων της ΕΠΣ Αθηνών.

Με πρωταγωνιστή τον Αχιλλέα Βαλμά, ο οποίος πέτυχε τα τέσσερα από τα πέντε γκολ, οι παίκτες του Γιάννη Σωτήρχου, μετέτρεψαν το ντέρμπι με το Αιγάλεω σε τυπική διαδικασία. Η ομάδα του έμπειρου προπονητή του Χαϊδαρίου έκανε εξαιρετική εμφάνιση απέναντι σε ένα πολύ δυνατό αντίπαλο, που ωστόσο δεν άντεξε την πίεση…

Οι κυανέρτθροι καθάρισαν το παιχνίδι μέσα στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα, όπου το σκορ είχε γίνει 1-3, με τρία τέρματα του Βαλμά. Στη συνέχεια δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους, έχοντας την υπεροχή καθ’ όλη την διάρκεια του ματς.

Στην επανάληψη παρά τις αλλαγές που έκανε  ο Γιάννης Σωτήρχος, οι παίκτες του δεν έριξαν τον ρυθμό τους και επιδίωξαν κι άλλα γκολ. Έτσι οι Παίδες του Χαϊδαρίου έκαναν το 1-4 με τον Ιωακειμίδη, ενώ ο Βαλμάς κάνοντας καρέ, διαμόρφωσε το τελικό 1-5.

Ο τεχνικός της ομάδας ΠΑΙΔΩΝ του ΑΟ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ, Γιάννης Σωτήρχος, ξεκίνησε τον αγώνα  με την εξής σύνθεση: Σαμπατάκος, Γάτσιος, Μουτζούρης, Γαγάτσιας, Λαγός, Τζούνος, Ασπραδάκης, Μπαΐρας,  Ιωακειμίδης, Βατίστας, Βαλμάς. Αγωνίστηκαν ακόμη και οι: Ζερβός, Μπελιάς,  Μιχαλακάκος, Βόσσης, Ντάφλος.